Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu | Noc Naukowców

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Witamy na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu – uczelni dynamicznej, nowoczesnej o bogatych tradycjach. Jesteśmy najlepszą uczelnią rolniczą w kraju, o dużym potencjale naukowym, której główną dziedziną zainteresowania jest szeroko pojęte środowisko przyrodnicze oraz działalność człowieka.

„Wpatrz się głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko zrozumiesz”- cytat Alberta Einsteina najlepiej podsumowuje rangę naszej działalności. Na 8 wydziałach (Rolnictwa i Bioinżynierii, Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, Leśnym, Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Technologii Drewna, Nauk o Żywności i Żywieniu, Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Ekonomiczno-Społecznym) dbamy o rozwój intelektualny naszych studentów, umożliwiamy im obcowanie z naturą, poszerzamy wiedzę na temat reguł i procesów, które zachodzą w przyrodzie. Zrozumienie otaczającego nas świata gwarantuje harmonie i równowagę w naturze, a to stanowi gwarancję rozwoju człowieka. Uczelnia nazywana jest “zielonym” Uniwersytetem, bliskim przyrodzie, ekologii i kształtowaniu środowiska. Na jej renomę wpływa tradycja, osiągnięcia naukowe kadry akademickiej i atrakcyjne programy nauczania. Prężna i dynamiczna działalność pracowników Uniwersytetu wnosi znaczący wkład w rozwój regionu – Wielkopolski, Polski i Unii Europejskiej.

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą…” A. Einstein

Wszystkich spragnionych wiedzy, którzy chcą spotkać się z uczonymi oko w oko oraz zgłębiać tajemnice nauki zapraszamy na Noc Naukowców 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Naukowcy znani na co dzień z sal wykładowych pokażą swoje drugie oblicze. Przed uczestnikami odkryją swoje pozanaukowe pasje. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu umożliwi wam poznanie interesujących ludzi, przeżycie niesamowitych wrażeń podczas pokazów zjawisk naukowych, o których nie mieliście pojęcia lub z których nie zdawaliście sobie sprawy.

Nasi naukowcy zadbają o niezapomniane widowisko, pokazy, genialną atmosferę oraz mnóstwo ciekawych prezentacji i warsztatów. Wieczorna pora nastraja do refleksji nad istotą, celem i sensem życia, ale również skłania do żądania od świata nauki wyjaśnienia nierozwikłanych dotąd zagadek. Część z nich odsłonimy przed wami tej szczególnej nocy. Zapraszamy do naszych laboratoriów, sal wykładowych, pracowni specjalistycznych,… Dowiesz się jak wygląda życie Uczelni od kuchni. Przyjdź, zobacz, posłuchaj i przekonaj się sam!!!

Zapraszamy serdecznie na noc cudów i tajemnic!!!

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28
60-637 Poznań
www.up.poznan.pl